No module Published on Offcanvas position

Laagrikeskus

1. Kellele keskus kuulub? EELK Püha Jakobi kogudusele.

Kenelle leirikeskus kuuluu? Pyhän Jaakobin seurakunnalle, Eestin Ev. lut. kirkko.

 

2. Keskuse täpne asukoht ja kuidas sinna saab? Keskus asub Saaremaal Püha kiriku juures Pihtla vallas Püha külas. Kuivastu - Kuressaare maanteelt tuleb keerata pärast Kaali teeristi Püha kiriku viida järgi vasakule (6 km). Kuressaare poolt liikudes Kuressaare - Pihtla maantee 16. kilomeetril.

Leirikeskuksen tarkka sijainti ja ajo-ohjeet. Leirikeskus sijaitsee Saarenmaalla, Pyhän kirkon kupeessa, Pihtlan kunnassa, Pühan kylässä. Kuivastu-Kuressaare maantieltä tulee Kaalin tienristeyksen jälkeen ”Püha kiriku” tienviitan osoittamaan suuntaan vasemmalle (6 km). Kuressaaresta Kuressaare- Pihtla tietä 16 km.


3. Mitu inimest keskus mahutab? Laagrikeskuse kasutada on 4 maja: pastoraat (2 saali, majutusruumid), tõllakuur (suur saal, mängude tuba, köök, teisel korrusel majutusruum), väike maja (majutusruumid) ja saun. Talvel on 32 voodikohta, suvel 50 voodikohta.

Majoituskapasiteetti. Leirikeskuksessa on käytössä 4 rakennusta, pappila (2 salia ja majoitustilat), vanha navetta (iso sali, pelihuone, keittiö, toisessa kerroksessa majoitushuone), pieni talo (majoitustilat) ja lisäksi sauna. Talvisin käytössä 32 vuodepaikkaa, kesällä 50.


4. Kas laagripaigas on telkimisvõimalus? Jah on, piiramatul hulgal.

Onko telttailumahdollisuutta? Kyllä, tilaa riittää.


5. Mitu ja millised on WC-d? Üldkasutatavad on 3 vesitualetti ja eraldi kahekohaline välitualeti maja. Tubades 7 WC-d, osa on mitmel toal ühised, osa on eraldi tubades.

Entä toilettitilat? Yleiskäytössä on 3 wc:ta ja huoneissa yhteensä 7 wc:ta, joista osa huoneitten yhteiset.


6. Millised on pesemisvõimalused? Saunas on 2 dušši, suuremas majas 4 duširuumi, väiksemas 2.

Peseytymistilat. Saunassa on kaksi suihkua, isossa talossa 4 suihkuhuonetta ja pienemmässä 2.


7. Kas keskuses on saun? Millised on tingimused (mitu inimest mahutab leiliruum)? Saun koosneb suuremast ees- ehk riietusruumist, pesemisruumist ja eraldi leiliruumist. Saunas saab korraga olla lahedalt kuni 10 inimest. Leiliruumi mahub 4 inimest. Pesemisruumis on 2 dušši. Sooja vett saab elektriboileriga.

Onko leirikeskuksessa sauna? Sauna koostuu eteishuoneesta, peseytymistiloista ja löylyhuoneesta. Tiloihin mahtuu mukavasti kerrallaan 10 henkeä, löylytilaan 4 henkeä. Peseytymistiloissa on 2 suihkua ja lämmin vesi tule kuumavesiboilerista.


8. Kas ja milline on ujumiskoht? Kui kaugel laagrikeskusest? Kogu piirkonna ainus ametlik ja korrastatud (märgistatud) mereäärne liivarand (Sutu rand) asub laagrikeskusest 3 km kaugusel. Sutu on pikk liivarand, kus vesi läheb sügavaks küllalt aeglaselt. Rannas on parkla, kus mahub ringi keerama ka suurem buss.

Miten uimaan, kuinka kaukana? Koko seudun ainoa virallinen ja kunnostettu meren rannassa oleva uimapaikka (Sutu rand) sijaitsee 3 km päässä leirikeskuksesta. Sutu on pitkä hiekkaranta, joka syvenee hitaasti. Rannassa on parkkipaikka, jossa isokin bussi pääsee kääntymään.


9. Millised on ühisruumid, kus saab koos tegutseda (mitu ja kui suured)? Pastoraadis ehk laagrikeskuse suurimas majas on õppeklass (talvekirik), kuhu mahub istuma kuni 50 inimest. Samas majas on ka 40 m2 koosolekuruum, mida saab kasutada ka vaba aja veetmiseks. Laagrikeskuse süda on endisest tõllakuurist ümber ehitatud hoone, mille esimesel korrusel asub suur söögisaal, mida saab kasutada ka kõikide siseruumides läbiviidavate mängude ja õhtuprogrammide tarbeks. Ruumi mahub tegutsema 60 inimest. On mängude tuba, kus saab mängida lauatennist, malet, kabet.

Millaiset ovat yhteistilat? Pappilassa eli suuressa talossa on luokkatila (talvikirkko), johon mahtuu 50 henkeä. Samassa talossa on myös tilava kokoushuone, jota voi käyttää myös vapaa-ajan kokoontumispaikkana. Leirikeskuksen sydän on entisestä lammasnavetasta kunnostettu rakennus, jonka ensimmäisessä kerroksessa sijaitsee iso ruokasali mitä voi myös käyttää monenlaisiin sisätiloissa järjestettäviin ohjelmiin ja tilaisuuksiin. Tiloihin mahtuu 60 henkeä. Lisäksi on pelihuone, jossa voi pelata mm. pöytätennistä


10. Millised on magamistoad (millised voodid; kas on olemas tekid, padjad ja mida tuleb ise kaasa võtta)? Laagrikeskuses on tube nii tavaliste kui narivooditega. Valida saab 2- kuni 8-kohaliste tubade vahel. Kõik vajalikud magamisvahendid on olemas.

Millaiset ovat makuuhuoneet (millaiset sängyt, onko peitot ja tyynyt, mitä tulee itse mukaan ottaa)? Lierikeskuksessa on huoneita niin tavallisin sängyin kuin kerrossängyin. On mahdollisuus valita 2 paikkaisen huoneen ja 8 paikkaisen huoneen väliltä. Kaikki tarvittavat yöpymisvarusteet ovat olemas.


11. Millised võimalused on köögis (külmkapp, pliit, ahi, köögi- ja sööginõud)? Pastoraadihoones on väike köök elementaarse varustusega. Laagrikeskuse köök asub nn. hoovimajas söögisaali kõrval. Köögis on olemas kogu vajaminev inventar ja varustus erinevate vajaduste tarbeks.

Entä keittiötilat (jääkaappi, liesi, uuni, astiat)? Pappilasssa on pieni keittiö varusteineen. Leirikeskuksen keittiö sijaitsee ruokasalin vieressä. Keittiössä on kaikki tarpeellinen ja välttämätön varustus.


12. Kas on võimalik saada kohapealt kokka süüa tegema või tuleb nii toiduained kui ka kokk ise kaasa võtta? Kohapeal on võimalus ise sööki valmistada või mõne toitlustajaga kokku leppida.

Onko mahdollista saada paikanpäältä kokkia vai tuleeko kaikki hoitaa ruoka ja kokki itse paikalle? Ruoka on mahdollista itsekin valmistaa mutta paikalta voi tilata kaiken (kokin ja ruuan).


13. Kas seal on elekter? Loomulikult.

Onko sähkö? Tietenkin.


14. Kes on keskuse kontaktisik, kellega võetakse ühendust ja broneeritakse aegu?
Koguduse õpetaja Anti Toplaan tel 51 48 199 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Kirikla perenaine Marina Kaunis tel 5455 1044 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  

Varaus ja yhteystiedot. Kirkkoherra Anti Toplaan + 372 51 48199, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Keskuksen hoitaja Marina Kaunis +372 5455 1044 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  

15. Kas keskusel on kojamees, kes seal kütab, koristab lund, puhastab teed jne? Vastav isik töötab kohapeal iga päev sõltumatult laagrite graafikust.

Onko talonmiestä? Talonmies työskentelee paikalla leirien ohjelmasta riippumatta.


16. Millised on õues tegutsemise võimalused? Laagrikeskuse 1,6 ha suurusel maa-alal on park ja muruväljakud, tugeval liivaalusel võrkpalliväljak, normaalmõõtmetes korvpalliväljak, lõkkeplats ja suur külakiik.

Ulkoilmatekeminen. Leirikeskuksen 1,6 hehtaarin alueella on puisto ja nurmikko, lentopallokenttä, normaalimittainen koripallokenttä, nuotiopaikka ja suuri kyläkiikku.

 

17. Kui palju maksab ühe inimese ööpäevane majutamine? Kui palju toitlustamine? Ühe inimese ööbimine maksab olenevalt toast 6-12 eurot.

Kuinka paljon vuorokausi maksaa? Entä ruokailu? Yhden ihmisen yöpyminen maksaa huoneesta riippuen 6-12 euroa. Ruokailu n. 12 euroa.


18. Mida olulist on veel mainimata jäänud? Näiteks, mis teeb laagrikeskusest erilise teiste laagripaikade hulgas? Laagrikeskuse suurimaks eeliseks ja lisaväärtuseks on 15. sajandist pärineva Püha kiriku kasutamise võimalus hommiku- ja õhtupalvuste, leeritundide ja jumalateenistuste läbiviimiseks. Laagrikohast kilomeetri kaugusel asuvad kauplus ja raamatukogu. Kirikust 8 kilomeetri kaugusel on võimalik korraldada jalgsimatku mereäärsel Laidevahe looduskaitsealal. 10 km kaugusel asub Kaali järv. Püha on suurim laagrikeskus Saaremaal, mis tegutseb kiriku juures.

Mitä tärkeää on vielä jäänyt sanomatta? Esimerkiksi mikä tekee leirikeskuksestamme erilaisen muista leirikeskuksista? Leirikeskuksen suurimmaksi erityisyydeksi on 1400-luvulta peräisin oleva Pühan kirkon käyttömahdollisuus aamu- ja iltahartauksiin, leirituntien ja jumalanpalvelusten pitämiseen. Kilometrin päässä on kauppa ja kirjasto. 8 kilometrin päässä on mahdollisuus luontoretkeilyyn Laidevahan luonnonsuojelualueella. 10 kilometrin päässä on Kaalin kraaterijärvi. Keskus on suurin kirkon yhteydessä toimiva leirikeskus Saarenmaalla.

PastoraatTollakuur