Ajalugu

Püha kogudust teeninud õpetajad

Aeg

Õpetaja

Pühas teenitud aastaid

Muu teave

1519- ?

Gerhardus Becle

   

1520- ?

Johann Su(e)per

   

1522- ?

Theodoricus Eichler

   

? -1554

Jacob Klovennagel

   

1554-?

Matheus Laurman

   

1572-1573

Timan Brackel

   

? –1574

Joachim Balke

 

Hooldusõpetaja Arensburgist

1597 1598

Georgius Strecke

   

1598-1599

Bartholomäi Corneri

   
       

1575-1576

Timan Brackel

2

 

1577–1639

Christian Buchar(d)ius

63

vaheaegadega

1640-1655

Martin Grickunnus

16

 

1656-1689

Johannes Faustius

34

 

1690- ?

Johannes Bürger

   

1690-1710

Georg Melitz

 

Surn Pühas katku

1710-1715

Andreas Anton Krull

5

Läks Ruhnu

1716–1730

Conrad Willcken

15

Läks Kuressaarde

1731

Johan Ludvig Dittmar

1

Läks Pöidesse

1732-1738

Jakob Gottlieb Gonsior

7

Läks Tallinna

1739-1770

Carl Friedrich Papperitz

32

Surn Pühas

1771-1782

Johan Michael Stange

12

Surn Pühas

1783-1785

Johan Wilhelm Ludvig von Luce

3

Lahkus õpetajaametist, õppis arstiks

1786-1833

Peter Heinrich von Frey

48

Surn Pühas

1834–1888

Heinrich Eduard Gahlnbaeck

55

Surn Pühas

1889–1906

Gottwald Grohmann

18

Surn Pühas

1907-1911

Johan Reitag

5

Läks Torisse

1911-1914

Gustav Friedrich Eduard Bunndt

3

Hooldusõpetaja Valjalast

1915-1918

Hugo Bernhart Rahamägi

3

Hooldusõpetaja Kaarmalt

1918-1919

Aleksander Alver

1

Läks Viru-Nigulasse

1918-1919

Adolf Greinert

2

Ajutine õpetaja kt, praost emeeritus

1921-1926

Gustav Friedrich Eduard Pundt

6

Hooldusõpetaja Valjalast

1926-1928

 

2

Hooldusõpetajad praostkonnast

1929-1933

Harri Haamer

5

Läks Tartu Pauluse kogudusse

 

1933-1934

M. Lillipuu

1

Läks Emmastesse

1934-1939

Rudolf Reinaru

5

Läks Rõugesse

1939-1945

Paul Uibopuu

5

 

1947-1954

Alfred Tammiko

2

Läks Rõugesse

1954-1959

Rikhold Klaas

5

Läks Tapale metodisti koguduse õpetajaks

1959-1967

Armand Leimann

8

Läks Kullamaale

1968-1980

Toomas Paul

12

Hooldusõpetaja Valjalast, läks Tallinna Jaani koguduse õpetajaks

1978-1985

Jüri Vallsalu

7

Läks Vastseliina

1985-1991

Mart Salumäe

2

Läks Viljandi Pauluse kogudusse

1991-1992

Jaan Tammsalu

2

Hooldusõpetaja Kuressaarest, läks Viljandi Jaani kogudusse

1992-

Anti Toplaan

 

1998. aastast hooldusõpetaja

 

 

Töötegijad

Matti Mägi oli koguduse juhatuse esimees 1998-2012, juhtis kiriku renoveerimise projekte kuni 2014.

 

August Kiil (1945-2008) oli kirikumees 1994 kuni 2008.

 

Kaarin Laiõunpu töötas koguduse sekretärina 15. jaanuarist 2005 kuni 31. detsembrini 2014.

 

Lii Mägi oli koguduse sekretäri kohusetäitja alates 1. jaanuarist 2014 - 31. maini 2014.

Marina Kaunis oli kirikla perenaine 18. juunist 2012 kuni 1. augustini 2013.

Linda Tamm oli kirikla perenaine 2013 a. 1. augustist kuni 1. juunini 2014 ja sügisest 2015 kuni 31 maini 2016.

Maire Lember  oli kirikla perenaine 1. juunist 2014 kuni sügiseni 2015.

Mai Kundrats oli kirikla perenaine 2015 kuni 2016.

Ingrid Maripuu oli kirikla perenaine 2016- 30. aprill 2018.

Kadri Paiste oli kirikla perenaine 1. maist 2018 kuni 25. maini 2019.

 

Saima Saarela oli koguduse raamaatupidaja lepingu aluseli 1998 - 2014..

Kirik ja kogudus

Sekretäri vastuvõtt:

K kell 11.00 – 15.30
ning enne ja pärast
teenistust

2. mai kuni 31. august on kirik teelistele avatud:
E-R 8.00 - 17.00 ja P 14.00 - 17.00

Jumalateenistus P kell 15.00

Annetus kogudusele

Saaja:
EELK Püha Jakobi Kogudus

Swedbank:
EE532200001120244091

SEB pank:
EE681010022087355005

Viited

Teeliste kirikud

EELK