No module Published on Offcanvas position

Vabadussõjas osalenute mälestusmärgi kavandamine.

ELK Püha Jakobi kogudus on koostöös kohalike külaseltside ja Kaitseliiduga EV 100 raames kavandamas Püha kihelkonna Vabadussõjas osalenutele mälestusmärgi rajamist. Sellel kuul valmistab kogudus ette sobiva ala Püha kiriku esise parka ääres kirikupoolsel küljel. Oktoobris korrastab Vätta külaselts platsi ja toob vajadusel mulda. Kaitseliit ja Naiskodukaitse organiseerivad ausamba avamise juubeliaasta raames.

Mälestusmärk koosneb Püha kihelkonnast pärinevast rändrahust, millele kinnitatakse plaat tekstiga: „Püha kihelkonna rahvas mälestab 1918 – 1920 Vabadussõjas osalenuid.“

Mälestusmärki on lubanud rahaliselt toetada Püha kogudus ja Pihtla vald. Mälestusmärgi rajamist on võimalik toetada kõigil füüsilistel ja juriidilistel isikutel. Annetusi saab teha EELK Püha Jakobi koguduse erikontole Swedbangas EE612200221062234347.

Projektijuht Matti Mägi

info telefonil 507 9352

või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.