No module Published on Offcanvas position

Laagrikeskus

1. Kellele keskus kuulub? EELK Püha Jakobi kogudusele.

2. Keskuse täpne asukoht ja kuidas sinna saab? Keskus asub Saaremaal Püha kiriku juures Pihtla vallas Püha külas. Kuivastu - Kuressaare maanteelt tuleb keerata pärast Kaali teeristi Püha kiriku viida järgi vasakule (6 km). Kuressaare poolt liikudes Kuressaare - Pihtla maantee 16. kilomeetril.

3. Mitu inimest keskus mahutab? Laagrikeskuse kasutada on 4 maja: pastoraat (2 saali, majutusruumid), tõllakuur (suur saal, mängude tuba, köök, teisel korrusel majutusruum), väike maja (majutusruumid) ja saun. Talvel on 32 voodikohta, suvel 55 voodikohta.

4. Kas laagripaigas on telkimisvõimalus? Jah on, piiramatul hulgal.

5. Mitu ja millised on WC-d? Üldkasutatavad on 3 vesitualetti ja eraldi kahekohaline välitualeti maja. Tubades 7 WC-d, osa on mitmel toal ühised, osa on eraldi tubades.

6. Millised on pesemisvõimalused? Saunas on 2 dušši, suuremas majas 4 duširuumi, väiksemas 2.

7. Kas keskuses on saun? Millised on tingimused (mitu inimest mahutab leiliruum)? Saun koosneb suuremast ees- ehk riietusruumist, pesemisruumist ja eraldi leiliruumist. Saunas saab korraga olla lahedalt kuni 10 inimest. Leiliruumi mahub 4 inimest. Pesemisruumis on 2 dušši. Sooja vett saab elektriboileriga.

8. Kas ja milline on ujumiskoht? Kui kaugel laagrikeskusest? Kogu piirkonna ainus ametlik ja korrastatud (märgistatud) mereäärne liivarand (Sutu rand) asub laagrikeskusest 3 km kaugusel. Sutu on pikk liivarand, kus vesi läheb sügavaks küllalt aeglaselt. Rannas on parkla, kus mahub ringi keerama ka suurem buss.

9. Millised on ühisruumid, kus saab koos tegutseda (mitu ja kui suured)? Pastoraadis ehk laagrikeskuse suurimas majas on õppeklass (talvekirik), kuhu mahub istuma kuni 50 inimest. Samas majas on ka 40 m2 koosolekuruum, mida saab kasutada ka vaba aja veetmiseks. Laagrikeskuse süda on endisest tõllakuurist ümber ehitatud hoone, mille esimesel korrusel asub suur söögisaal, mida saab kasutada ka kõikide siseruumides läbiviidavate mängude ja õhtuprogrammide tarbeks. Ruumi mahub tegutsema 60 inimest. On mängude tuba, kus saab mängida lauatennist, malet, kabet.

10. Millised on magamistoad (millised voodid; kas on olemas tekid, padjad ja mida tuleb ise kaasa võtta)? Laagrikeskuses on tube nii tavaliste kui narivooditega. Valida saab 2- kuni 8-kohaliste tubade vahel. Kõik vajalikud magamisvahendid on olemas.

11. Millised võimalused on köögis (külmkapp, pliit, ahi, köögi- ja sööginõud)? Pastoraadihoones on väike köök elementaarse varustusega. Laagrikeskuse köök asub nn. hoovimajas söögisaali kõrval. Köögis on olemas kogu vajaminev inventar ja varustus erinevate vajaduste tarbeks.

12. Kas on võimalik saada kohapealt kokka süüa tegema või tuleb nii toiduained kui ka kokk ise kaasa võtta? Kohapeal on võimalus ise sööki valmistada või mõne toitlustajaga kokku leppida.

13. Kas seal on elekter? Loomulikult.

14. Kes on keskuse kontaktisik, kellega võetakse ühendust ja broneeritakse aegu?

Aivar Kalle tel. 56639943 e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Urve Liiva tel. 51 07 099 , e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Koguduse õpetaja Anti Toplaan tel 5148 199, e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

15. Kas keskusel on kojamees, kes seal kütab, koristab lund, puhastab teed jne? Vastav isik töötab kohapeal iga päev sõltumatult laagrite graafikust.

16. Millised on õues tegutsemise võimalused? Laagrikeskuse 1,6 ha suurusel maa-alal on park ja muruväljakud, tugeval liivaalusel võrkpalliväljak, normaalmõõtmetes korvpalliväljak, lõkkeplats ja suur külakiik.

17. Kui palju maksab ühe inimese ööpäevane majutamine? Kui palju toitlustamine? Ühe inimese ööbimine maksab olenevalt toast 18-20 eurot.

18. Mida olulist on veel mainimata jäänud? Näiteks, mis teeb laagrikeskusest erilise teiste laagripaikade hulgas? Laagrikeskuse suurimaks eeliseks ja lisaväärtuseks on 15. sajandist pärineva Püha kiriku kasutamise võimalus hommiku- ja õhtupalvuste, leeritundide ja jumalateenistuste läbiviimiseks. Laagrikohast kilomeetri kaugusel asuvad kauplus ja raamatukogu. Kirikust 8 kilomeetri kaugusel on võimalik korraldada jalgsimatku mereäärsel Laidevahe looduskaitsealal. 10 km kaugusel asub Kaali järv. Püha on suurim laagrikeskus Saaremaal, mis tegutseb kiriku juures.

PastoraatTollakuur

Kirik ja kogudus

Sekretäri vastuvõtt:

K kell 11.00 – 15.30
ning enne ja pärast
teenistust

2. mai kuni 31. august on kirik teelistele avatud:
E-R 8.00 - 17.00 ja P 14.00 - 17.00

Jumalateenistus P kell 15.00