Avaleht > Kogudus

Kogudus

EELK Püha Jakobi koguduses on liikmeid ühtekokku 468, annetajaliikmeid 231. Ligilähedaselt sama liikmete arv on püsinud 1998. aastast. Teenistustest võtab keskmiselt osa 31 kirikulist. Pidevate kirikus käijate hulgast moodustavad suurima rühma keskealised. Naisi käib kirikus veidi enam kui mehi.

Pihtla valla elanikest (1437) on kogudusega seotud inimesi 33%. Püha kogudus on valla suurim inimesi koondav ühendus. Püha kirik ja selle ümbrus on saanud valla üheks kultuurikeskuseks: kirikukontserdid, jaanituli, spordivõistlused jms.

Koguduse juhtimine

Täiskogu – liikmeid 102

Nõukogu (valitud 19.02.2017)

Arno Ilves

Indrek Jalakas

Aivar Kalle

Mai Kundrats

Urve Liiva

Matti Mägi

Jaanis Prii

Rando Rahnik

Palmi Raik

Tiit Rettau

Maili Tamm

Anti Toplaan - nõukogu liige ameti poolest

Asendusliikmed

Enn Kiil

Mare Mägi

Juhatus (valitud 26.02 2017)

Tiit Rettau - juhatuse esimees

Aivar Kalle - juhatuse aseesimees

Indrek Jalakas

Rando Rahnik

Anti Toplaan - juhatuse liige ameti poolest

Sinodisaadikud

Tiit Rettau

Aivar Kalle

Revisjonikomisjon

Matti Mägi - esimees

Jaanis Prii

Töötajad

Anti Toplaan teenib kogudust hooldajaõpetajana, olles samas Kuressaare koguduse õpetaja. Sündinud 25.07.1968.a. Tallinnas. On kogudust praostkonna praktikandina teeninud alates 1991.a. sügisest. 1992.a. diakonina ja õpetajana alates 16.12.1993. Perekonnaseisuametniku õigused alates 5. novembrist 2001.a. On Saarte praostkonna abipraost ja EELK Kirikukogu saadik. Kuressaare Linnavolikogu liige, Kuressaare kodanikukomisjoni esimees ja kultuurikomisjoni liige. Tallinna, Tartu ja Kuressaare Pereraadio kaastöötaja.

Katre Roolaht
on 2007.aasta algusest Püha koguduse lepinguline organist. Ta on Kuresaare muusikakooli klaverieriala õpetaja ja kogenud klaverisaatja. Kuulub EELK Kuressaare kogudusse.

Rita Naaber täidab asendusorganisti kohuseid. Ta on Kuressaare Muusikakooli klaverieriala õpetaja, lõpetanud ka UI kirikumuusika osakonnas.

Kadri Paiste on kirikla perenaine 1. maist 2018.

Urve Liiva
on koguduse sekretär 1. juunist 2014.

Vabatahlikud

Maili Tamm on diakooniarühma juht. Ta on töötanud raamatupidajana, praegu ettevõtja ja talunik.

Diakooniarühma liikmed
Riita Kiil
Õie Murd
Tiia Mägi